Krem z filtrem przeciwsłonecznym DIY.

krem.jpgLato zbliża się wielkimi krokami. Aby uchronić skórę przed gorącym słońcem, potrzebne nam będą specjalne kosmetyki. Jeżeli nie zdążyłaś takich kupić, zrób je sama w domu. Dowiedz się, w jaki sposób wykonać krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Wszystkie składniki potrzebne do wykonania kremu przeciwsłonecznego znajdziesz w sklepach ze zdrową żywnością lub w Internecie. Przy wyborze odpowiednich składników zwracaj uwagę na sposób i datę tłoczenia, kraj pochodzenia, właściwości i nasycenie kwasami tłuszczowymi. Pamiętaj, że składniki nie mogą być rafinowane, czyli pozbawione substancji odżywczych. Przygotuj zatem: 60 gramów oleju kokosowego, 30 gramów wosku roślinnego, 30 gramów oleju ze słodkich migdałów, 15 gramów masła Shea, 15 gramów masła kakaowego i 40 gramów tlenku cynku.

Jak zrobić krem z filtrem przeciwsłonecznym?

Wosk i masła kosmetyczne rozpuść w kąpieli wodnej. Do powstałej w ten sposób masy dodawaj olejek kokosowy i olejek migdałowy. Następnie wsyp tlenek cynku; uważaj: składnik ten ma tendencję do opadania na dno pojemnika. Pamiętaj, że wszystkie składniki muszą być dokładnie wymieszane. Jeżeli zależy ci na ciekawym zapachu twojego kosmetyku, możesz dodać olejki eteryczne. A jeśli chcesz wzbogacić produkt o nowe substancje odżywcze, dodaj łyżkę olejku arganowego. Natomiast łyżka kakao nada kremowi właściwości brązujących.

Jakie jest działanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym? Ochronę przed promieniowaniem UV na poziomie SPF 20 zapewnia tlenek cynku. Ten organiczny związek jest bardzo łagodny dla skóry. Nie wywołuje podrażnień, posiada działanie antybakteryjne i regenerujące. Oleje i masła kosmetyczne dogłębnie nawilżają i odżywiają skórę. Zrobiony przez ciebie krem z filtrem przeciwsłonecznym może być aplikowany zarówno na skórę twarzy, jak i skórę ciała. Kosmetyk należy stosować na pół godziny przed opalaniem się. Nakładanie kremu trzeba powtarzać w trakcie kąpieli słonecznych.