Balsam do ciała DIY z masłem kakaowym i olejkiem jojoba.

Kosmetyki wykonane własnoręcznie cieszą najbardziej. Dlaczego? Bo są naturalne, prawie darmowe i łatwe w przygotowaniu. Taki sam jest balsam do ciała z masłem kakaowym i olejkiem jojoba. Sprawdź, w jaki sporządzić ten kosmetyk i jakie właściwości posiada.

balsam-do-ciała.jpgDo zrobienia balsamu do ciała potrzebne będą ci tylko i wyłącznie ekologiczne składniki. Kupisz je w Internecie, sklepie ze zdrową żywnością lub w aptece. Przygotuj: 50 gramów masła kakaowego, 50 gramów olejku kokosowego, 50 gramów wosku pszczelego, łyżkę olejku ze słodkich migdałów, łyżkę olejku jojoba i kilka kropel olejków eterycznych. Ostatni składnik nie tylko wzbogaci zapach balsamu. Wpłynie korzystnie na kondycję skóry ciała i twarzy. Jak wykonać balsam do ciała? W kąpieli wodnej roztop wszystkie składniki. Mniejszą, szklaną miskę ustaw nad dużym garnkiem z niewielką ilością wody. Zacznij od stopienia wosku pszczelego i masła kakaowego. Potem stopniowo dodawaj olejki kokosowy, jojoba i ze słodkich migdałów. Kiedy wszystkie składniki połączą się w jednolitą masę, miksturę należy ochłodzić.

Na koniec wlej olejki eteryczne i dokładnie wymieszaj.

Balsam do ciała możesz przelać do butelki z atomizerem i używać go tak samo, jak zwyczajnego produktu. Możesz jednak stworzyć oryginalne kosmetyki. Jak to zrobić? Przygotuj silikonowe foremki na ciasto; pamiętaj, żeby przed użyciem dokładnie je umyć. Masę z olejkiem jojoba i masłem kakaowym przelej do foremek i poczekaj aż stężeje. Balsam do ciała jest gotowy. Jakie właściwości posiada taki produkt? Nie trudno się domyślić, że działa o wiele lepiej niż drogeryjne kosmetyki. Po pierwsze, chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym – zawiera bowiem naturalny filtr, który utrzymuje się na poziomie SPF 5. Po drugie, nawilża, odżywia i zapobiega wysuszeniu naskórka. Likwiduje suche skórki oraz uczucie ściągnięcia i szczypania. Może okazać się pomocny w regeneracji skóry i leczeniu drobnych ranek. I po trzecie, posiada właściwości brązujące. Dlatego z powodzeniem zastąpi samoopalacze.