Jak dopasować kolor lakieru do kształtu paznokcia?

Wbrew pozorom to nie taka łatwa sztuka. Kolor lakieru do paznokci powinien być dopasowany do kształtu płytki paznokcia i palców. Zanim pomalujesz swoje pazurki, powinnaś wyobrazić sobie to, jaki będzie ostateczny efekt manicure. A jeżeli nie masz takich zdolności, to poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących tego, jak dobierać barwę lakieru do wyglądu paznokci.

lakier-do-pzanokci.jpgNa początku powinnaś odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie. Czy wolisz być trendy i malować paznokcie najmodniejszymi kolorami lakierów, i to nawet takimi, które w ogóle do ciebie nie pasują, nie wspominając o twoim makijażu i stroju? Czy może chciałabyś dobierać takie lakiery, których barwa będzie idealnie zgrywać się z kształtem twoich paznokci, a palce będą wyglądały na zadbane? Jeżeli odpowiedziałaś pozytywnie na pytanie numer dwa, musisz poznać parę porad dotyczących wykonywania profesjonalnego manicure. Oczywiście, jeżeli twoim pazurkom (a także włosom i skórze) brakuje odpowiednich witamin, zadbaj o suplementację lub po prostu zmień dietę i postaw na ruch na świeżym powietrzu.

Pomalowane pazurki będą wyglądały jeszcze ładniej, kiedy będą zdrowe i mocne.

Jeżeli twoje paznokcie są krótkie i szerokie, powinnaś zrezygnować z używania lakierów w ciemnych kolorach. O wiele lepiej sprawdzą się jasne, perłowe i pastelowe produkty. Całkiem niezłym sposobem będzie nadanie płytce paznokcia owalnego lub okrągłego kształtu. Nie piłuj pazurków na prosto i nie obcinaj ich przy samym palcu. Spraw, aby optycznie wydawały się większe i dłuższe. Jeśli posiadasz smukłe i wąskie paznokcie, możesz nieco skrócić płytkę. Zarówno palcom, jak i pazurkom nadasz proporcjonalne kształty. Powinnaś wybierać ciemne i intensywne kolory lakierów do paznokci. Pamiętaj jednak, aby pod produkt położyć bezbarwny lakier bazowy. Kosmetyk zabezpieczy płytkę paznokcia przed odbarwianiem i przedłuży trwałość kolorowego lakieru.

A co z manicure francuskim? Ten rodzaj manicure świetnie sprawdzi się zarówno na długich, jak i krótkich paznokciach. W taki sposób pomalować możesz nawet najmniejsze pazurki u stóp. Nieco inaczej sprawa ma się z malowaniem wzorków. Nie trudno się domyślić, że ładnie wyglądać będą na dużej płytce paznokcia. Rzecz jasna – do ich stworzenia wybieraj lakiery z bardzo małym pędzlem; produkty muszą być dopasowane kolorystycznie do lakieru bazowego. Podobnie rzecz wygląda z naklejkami na paznokciach. Ale samodzielnie wymyślony i własnoręcznie namalowany wzorek wygląda o wiele efektywniej.