Domowe sposoby na wybielanie paznokci (poradnik)

french-manicure.jpgZdrowe i zadbane paznokcie sprawiają, że kobiece dłonie zyskują delikatności i piękna. Warto zadbać o płytkę paznokcia, aby była mocna i miała jednolitą barwę. Rozjaśnianie płytki paznokci i wybielanie końcówek to jeden z zabiegów pielęgnacyjnych, które powinniśmy wykonywać równie często co peelingi lub maseczki. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na rozjaśnienie płytki paznokcia.

PASTA DO ZĘBÓW

Skoro odpowiednia pasta do zębów może wybielać zęby, tak samo zadziała na paznokcie.

Wystarczy odrobinę wybielającej pasty nałożyć na szczoteczkę i wcierać w płytkę średnio przez 1-2 minuty. Najlepszy efekt usunięcia przebarwień da biała pasta (np. z dodatkiem sody oczyszczonej), ponieważ żelowe pasty w kolorze zielonym i niebieskim nie zadziałają.

CYTRYNA I SODA

Wybielającą pastę na paznokcie można zrobić także domowym sposobem. Trzeba wycisnąć sok z połowy cytryny do niewielkiego pojemniczka i wymieszać z taką ilością sody oczyszczonej, aby uzyskać konsystencję chropowatej papki. Taką mieszankę należy wcierać w płytkę paznokcia szczoteczką do zębów przez kilka minut.

WODA UTLENIONA I SODA

Kolejną wybielającą mieszanką do paznokci jest połączenie sody z wodą utlenioną. Proporcje również w tym przypadku należy dobierać na oko tak, aby uzyskać papkę o konsystencji pasty do zębów. Tym razem nie zaleca się wcierania mieszanki, a wystarczy nałożyć ją na paznokcie, odczekać około 3 minuty i dokładnie spłukać ciepłą wodą.

PREPARAT DO PROTEZ

Brzmi dziwnie, ale środek do czyszczenia protez ma takie same właściwości jak wybielają pasta do zębów, bo ma skutecznie dbać o czystość i kolor protezy. Wystarczy rozpuścić kilka tabletek rozpuścić w ciepłej wodzie i w powstałym roztworze zanurzyć palce na około 5 minut.

OŁÓWEK WYBIELAJĄCY

Ostatnia z propozycji to metoda, która wymaga kupna dodatkowego produktu. Na rynku produktów kosmetycznych da się kupić ołówki wybielające do paznokci, które warto mieć jako uzupełnienie domowych sposobów na rozjaśnianie. Ołówek daje efekt podobny do french manicure, jest łatwy w obsłudze i daje możliwość wybielenia w trudno dostępnym miejscach np. pod płytką.