Jak stosować odżywki do rzęs?

rzeskiPo pierwsze: demakijaż.

Aby wykonać poprawnie aplikację odżywki do rzęs, zrobić musisz dokładny demakijaż. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że demakijaż powinno wykonywać się co wieczór, niezależnie od tego, czy używamy odżywki do rzęs. A po drugie dlatego, że tylko poprzez czystą skórę składniki aktywne odżywki do rzęs są w stanie przedostać się do mieszków włosowych i cebulek rzęs, i je odżywić. Demakijaż wykonujemy kosmetykiem dopasowanym do rodzaju skóry i makijażu, który zrobiłyśmy rano (płyn dwufazowy dobierzemy do kosmetyków wodoodpornych, zwykłe mleczko do skóry wrażliwej itd.). Po zmyciu kolorowych kosmetyków osuszamy twarz, zwracając szczególną uwagę na powieki. Dopiero potem nakładamy odżywkę do rzęs.

Po drugie: aplikacja.

Po wykonaniu demakijażu możemy przejść do nałożenia odżywki do rzęs. Robimy to pędzelkiem lub szczoteczką. Pędzelkiem malujemy kreskę wzdłuż linii rzęs na górnych i/lub dolnych powiekach. Szczoteczkę natomiast prowadzimy po całej długości rzęs, od nasady po końcówki. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku nie należy nabierać dużej ilości produktu na aplikator – rzęsy mogłyby się skleić lub zostać oblepione białymi grudkami (pozostałościami po odżywce). Aplikację przeprowadza się każdego wieczoru do momentu osiągnięcia pożądanych rezultatów. Potem odżywkę do rzęs nakłada się co dwa lub trzy dni.

Po trzecie: kuracja.

Aby uzyskać wymarzone efekty, należy regularnie używać odżywkę do rzęs. Cała kuracja trwa od sześciu do nawet dziesięciu miesięcy. W jej trakcie należy stosować się do zaleceń zamieszczonych w ulotce. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek podrażnienia, natychmiast należy przemyć oczy dużą ilością wody, przerwać kurację, a w przypadku wystąpienia poważnego uczulenia – udać się do lekarza dermatologa lub okulisty.

Po czwarte: trwałość efektów.

To, jak długo efekty w postaci długich i gęstych rzęs utrzymają się po zakończeniu kuracji, zależy od dwóch czynników. Po pierwsze, od tego, czy stosowałyśmy się do zaleceń z ulotki. A po drugie, od tego, jakie składniki zawierała odżywka do rzęs i jak silne było ich działanie. Trwałość efektów uzależniona jest od naszej systematyczności w nakładaniu produktu. Jeżeli zaniechamy aplikacji, efekty szybko znikną lub nie będą takie, jakie sobie wymarzyłyśmy. Składniki również mają wpływ na trwałość rezultatów. Najsilniejsze działanie mają między innymi keratyna, witamina E, kwas hialuronowy.