Czy wiesz, czym jest odżywka do rzęs?

A jak działa odżywka do rzęs?

Jest to uzależnione od właściwości, składników i aplikacji. Przeważnie odżywka do rzęs posiada właściwości wydłużające, pogrubiające, zagęszczające i utwardzające. Jeżeli w składzie znajdują się odzywki-do-rzessubstancje nawilżające, witaminy i minerały, to produkt będzie dodatkowo odżywiał, regenerował i nawadniał. W odżywkach do rzęs spotkać się można z dwoma rodzajami aplikatorów: pędzelkiem i szczoteczką. Pierwszy z nich wprowadza składniki aktywne wprost do cebulek rzęs tak, aby te zyskiwały wyżej wymienione cechy. Szczoteczka natomiast podkręca, rozdziela i rozprowadza substancje odżywcze na całej długości rzęs; dodatkowo może wygładzać strukturę włosków.

W odżywce do rzęs znajdziemy wiele naturalnych składników. Dbają one zarówno o rzęsy, jak i o skórę wokół oczu. Obok substancji przedłużających trwałość produktu, znajdują się również witaminy, minerały, roślinne ekstrakty. Wśród nich znajdziemy między innymi: keratynę, glicerynę, allantoinę, witaminy A, C i E, wyciąg z pestek dyni, zieloną herbatę, ekstrakt z ziela świetlika.

odzywka aplikacjaJak przeprowadzać aplikację odżywką do rzęs? Przed każdym nałożeniem produktu na rzęsy należy umyć dłonie, zrobić demakijaż i osuszyć skórę wokół oczu. Następnie pędzelkiem – aplikatorem maluje się kreskę wzdłuż linii rzęs na górnych i/lub dolnych powiekach. Jeżeli odżywka do rzęs ma szczoteczkę, prowadzimy aplikator od nasady po końcówki rzęs. Aplikacja przypomina zatem posługiwanie się eyelinerem lub maskarą. Prawidłowo nałożona odżywka do rzęs nie powinna spływać do oczu, oblepiać rzęs i brudzić powiek. Produkt powinien szybko wchłaniać się; choć są takie kosmetyki, które wysychają po dwóch lub trzech minutach.

Pierwsze efekty kuracji odżywką do rzęs pojawić się powinny po około trzech tygodniach. Ostateczne zaś po kilku miesiącach. Po upływie tego czasu produkt aplikuje się co kilka dni w celu podtrzymania osiągniętych rezultatów. Zdarza się bardzo rzadko, aby odżywka do rzęs powodowała podrażnienia. Jeżeli pojawi się choć najmniejszy dyskomfort, kurację trzeba przerwać lub udać się do lekarza. Jeśli produkt dostanie się do oczu, należy natychmiast przemyć je wodą. Cała kuracja odżywką do rzęs trwa ponad sześć miesięcy. W tym czasie rzęsy powinny urosnąć, zagęścić się i wzmocnić. Stanie się to jednak możliwe tylko wtedy, gdy odżywkę do rzęs będziemy stosować regularnie.