Odżywka do rzęs a inne metody wydłużania rzęs.

piekne rzesyKtóra z metod wydłużania rzęs jest najlepsza? Doklejanie sztucznych rzęs, malowanie tuszem wydłużającym, kuracja olejkami (nie tylko roślinnymi), a może stosowanie odżywki do rzęs? Przyjrzymy się każdej z nich.

Wydłużanie rzęs poprzez doklejanie sztucznych włosków jest dość popularną metodą.

Polega na zagęszczeniu lub przedłużeniu naturalnych rzęs. Zazwyczaj zabieg taki wykonuje się w salonie kosmetycznym (metody 1:1, 2:1, 3:1, itd.); możemy jednak na własną rękę doczepić sobie sztuczne rzęsy (tzw. kępki lub paski). Jak wygląda zabieg wydłużania lub zagęszczania rzęs? Do jednej naturalnej rzęsy dokleja się jedną (lub więcej) sztuczną, wykonaną z materiału syntetycznego, futra norek lub jedwabiu. Rzęsy doczepia się za pomocą specjalnego kleju kosmetycznego, który nie powinien podrażniać. Zabieg trwa około dwóch godzin i kosztuje kilkaset złotych. Do tego należy doliczyć koszty zabiegów uzupełniających i czas spędzony na leżance u kosmetyczki. Tuż po zabiegu wydłużania lub zagęszczania rzęs nie wolno pocierać oczu, malować się maskarą, brać gorących kąpieli, spać na boku.

Innym sposobem powiększania rzęs jest używanie tuszu wydłużającego. Kosmetyk daje jednak tylko optyczne złudzenie dłuższych rzęs – w rzeczywistości włoski są ciągle krótkie. Jeżeli jednak taki efekt zadowala nas w pełni, możemy dobrać tusz, który posiada inne właściwości upiększające. Dobrze sprawdzi się maskara pogrubiająca, podkręcająca lub rozczesująca włoski. Ciekawie mogą wyglądać również rzęsy pomalowane maskarami kolorowymi lub brokatowymi.

Często wykorzystywane w produktach wydłużających rzęsy są (roślinne) olejki. Zawierają one wiele witamin, mikro i makroelementów oraz innych składników odżywczych. Działają w specyficzny dla siebie sposób. Najpierw wzmacniają, nawilżają i regenerują, a dopiero potem wpływają na wzrost i zagęszczenie. Jednak aby osiągnąć 100% efekt długich i gęstych rzęs, musimy uzbroić się w cierpliwość – naturalne składniki mają to do siebie, że działają bardzo wolno. Do najpopularniejszych (roślinnych) olejków należą: rycynowy, kokosowy, arganowy, oliwa z oliwek.

Ostatnim i chyba najlepszym sposobem wydłużania i zagęszczania jest używanie odżywki do rzęs. Dlaczego? Odżywka do rzęs działa już po dwóch tygodniach, sprawiając, że rzęsy są wzmocnione, zregenerowane, dłuższe i grubsze. Aplikacja odżywki zajmuje mniej niż pół minuty, jest banalna i szybka. Pędzelkiem maluje się kreskę wzdłuż rzęs wyrastających z górnych i dolnych powiek. Odżywka do rzęs nie powoduje podrażnień i jest polecana wszystkim tym, którzy chcieliby mieć długie, zdrowe i ładne rzęsy.