Osłabione i uszkodzone rzęsy? Pomoże odżywka do rzęs.

słabe rzesyPopularną metodą wydłużania i zagęszczania rzęs jest doklejanie sztucznych włosków w postaci pasków, kępek lub pojedynczych rzęs. Zabieg taki nazywa się przedłużaniem 1:1, 2:1, 3:1 i tak dalej. Doklejanie sztucznych rzęs w przypadku pojedynczych włosków przeprowadzić powinna wykwalifikowana kosmetyczka w komfortowych warunkach i przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Zabieg przedłużania lub zagęszczania rzęs jest dość kosztowny i czasochłonny, a osoby, które mają wrażliwe oczy, mogą odczuwać dyskomfort (innymi podrażnieniami są: suchość i zaczerwienienie oczu, uczulenie na klej kosmetyczny). Po zdjęciu sztucznych rzęs (czy to pojedynczych włosków, czy pasków lub kępek) naturalne rzęsy wypadają, osłabiają się, a nowe wyrastają bardzo wolno.

Alternatywą dla zabiegów wydłużania lub zagęszczania rzęs jest rozpoczęcie kuracji odżywką do rzęs.

Wprawdzie nie daje ona natychmiastowych efektów, jak doklejanie sztucznych włosków. Jej zaletami natomiast są: naturalne efekty kuracji, brak podrażnień, łatwa i bardzo szybka aplikacja, roślinne składniki, niska cena.

Choroby okulistyczne, dermatologiczne lub inne, ciężkie schorzenia mogą prowadzić do utraty rzęs. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, lekarz może zgodzić się na kurację odżywką do rzęs. Produkt bardzo często pomaga osobom z ubytkiem lub brakiem rzęs. Po zakończonej kuracji rzęsy odrastają, są mocniejsze, zdrowe i zregenerowane.

Rzęsy ulegają osłabieniu również wtedy, kiedy często podkręcamy je na zalotce, nakładamy hennę lub poddajemy innym zabiegom kosmetycznym. Podkręcając rzęsy na zalotce, osłabiamy ich strukturę, prowadzimy do utraty wody i keratyny, niszczymy ich odporność. Henna natomiast daje tylko optyczne złudzenie zmiany koloru. Dodatkowo barwniki zawarte w tym produkcie przenikają do wnętrza rzęs. Poddając rzęsy trwałej lub semipermanentnemu makijażowi, nieświadomie wyrządzamy im krzywdę. A niepotrzebnie, bo odżywka do rzęs daje takie same efekty: podkręca, przyciemnia, nawilża i nabłyszcza. Zanim wybierzemy sposób, w jaki wydłużymy lub zagęścimy rzęsy, dobrze się zastanówmy.