Kupowanie z niepewnych źródeł.
Jeżeli masz zamiar kupić odżywkę do rzęs, wejdź na stronę producenta. Jest to pewne źródło zakupu, masz gwarancję, że produkt jest oryginalny, a w razie jakichkolwiek problemów z dostawą lub samym produktem, zawsze możesz łatwo skontaktować się ze sprzedającym. W Internecie łatwo trafisz na podróbki – mogą one wywołać podrażnienia, być przeterminowane lub posiadać inne wady.
Nieprawidłowa aplikacja.
Wiele kobiet zapomina o wieczornym demakijażu, nawet przed nałożeniem odżywki do rzęs. Aplikowanie produktu na pomalowane rzęsy i powieki nie przyniesie żadnych efektów. Składniki aktywne, które zawarte są w odżywce do rzęs, nie przenikną przez grubą warstwę kosmetyków do mieszków włosowych i cebulek rzęs. Przed każdą aplikacją należy również dokładnie osuszyć powieki. Odżywka do rzęs nałożona na mokrą skórę ulega rozrzedzeniu. Tym samym działanie produktu jest słabsze, a rzęsy nie są prawidłowo odżywione.
Brak regularnego aplikowania.
Aby odżywka do rzęs działała prawidłowo, należy ją regularnie aplikować. To tak jak z ćwiczeniami lub nauką języka obcego. Wielu producentów zaleca codzienne nakładanie produktu, a w momencie osiągnięcia pożądanych efektów – kilka razy w tygodniu. Możliwe jest, że używając odżywki do rzęs niesystematycznie, rezultaty pojawią się. Będą one jednak o wiele gorsze niż te, które osiągnęłybyśmy podczas regularnych aplikacji. Jeżeli nie jesteś konsekwentna i wytrwała, w tym co robisz, szkoda twojej energii, czasu i pieniędzy, które zarezerwowałaś sobie na odżywkę do rzęs.
Złe przechowywanie odżywki.
Jeżeli chcemy, aby nasza odżywka do rzęs jak najdłużej nam służyła, musimy prawidłowo ją przechowywać. Zatem nie wystawiajmy jej na światło słoneczne, nie trzymajmy w wilgotnych miejscach, szczelnie zamykajmy opakowanie. Dlaczego? Jeśli nie zastosujesz się do wyżej wymienionych zasad, w odżywce do rzęs pojawią się bakterie, a składniki stracą swoją moc. Co więcej, jeżeli nie usuniesz dokładnie makijażu, resztki kosmetyków zebrane ze skóry podczas aplikacji mogą przedostać się do płynu. W efekcie termin ważności skraca się.